TEKNOLOJİ

Rusya'dan Trump'a 'Telegram' önerisi

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitriy Polyanskiy, Twitter ve Facebook'tan ambargo yiyen ABD Başkanı Donald Trump'a Rusya menşeili haberleşme uygulaması olan Telegram'ı kullanması yönünde bir teklif yaptı.

Twitte ve Facebook, sakndal bir kararla ABD Başkanı Donald Trump'ın hesaplarını askıya aldı.

ABD’deki gerilimi yakından takip eden Ruslar, ülke demokrasisine alaycı bir şekilde yaklaşırken, Trump’a farklı çözüm önerileri sunmaya devam ediyor.

Twitter’ın kişisel hesabını askıya almasının ardından kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıklayan Trump’a bir öneri de Rusya’dan geldi.

''GÖRÜNEN O Kİ ÜLKENİZDE ARTIK İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ BULUNMUYOR''

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitriy Polyanskiy, sosyal medya hesapları askıya alınan Trump’a Rusların geliştirdiği "Telegram" adlı sosyal medya uygulamasında hesap açmasını önerdi.

Polyanskiy paylaşımında, "Sayın Başkan, bir Telegram hesabı oluşturmalısınız. Görünen o ki kendi ülkenizde artık ifade özgürlüğünüz bulunmuyor." ifadelerini kullandı.

Sosyal medya üzerinden Trump’a mesaj veren Polyanskiy’in paylaşımı, kısa sürede çok sayıda etkileşim aldı.

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde gizlilik politikasını değiştiren WhatsApp, oldukça tepki çekmiş ve diğer mesajlaşma uygulamaları gündeme geldi. Bu uygulamalar arasında Rus merkezli Telegram da bulunuyor.

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri