TEKNOLOJİ

Selçuk Bayraktar'ın tarih tekerrür mü ediyor endişesi

Geçtiğimiz günlerde İHA ve SİHA'ların mimarı Selçuk Bayraktar'ı CNN Türk'te ağırlayan Ahmet Hakan, Bayraktar hakkındaki izlenimlerini anlatırken, tarihi bir hatırlatmada bulundu.

Selçuk Bayraktar'ı CNN Türk ekranlarına çıkaran Ahmet Hakan, yazısında Selçuk Bayraktar'dan şöyle bahsediyor:

''Ekranda konuşurken samimiyet de samimiyetsizlik de... Çarpan etkisiyle yansır izleyiciye... Selçuk Bayraktar’ın olağanüstü samimiyeti, çarpan etkisiyle yansıdı izleyenlere...

Apaçık haksızlığa ve iftiraya uğramışlarda... Öfke, kırgınlık ve isyan aynı anda, aynı oranda yükselir. Selçuk Bayraktar’dan yükselen öfkenin de kırgınlığın da isyanın da arkasında bu vardı.

Bir geleneğe yaslanmak acayip güç verir insana... Kendisini Cezerilere, Hezarfenlere, Nuri Demirağlara, Devrim otomobillerine bağlıyor Selçuk Bayraktar. Bütün gücünü oradan almaya çalışıyor.

İdeal sahibi olmak ve o ideal doğrultusunda hiç durmadan çalışmak... Selçuk Bayraktar’ın özeti bu... Kurduğu her cümlenin en başına “milli teknoloji hamlesi” ifadesini yerleştirmesinin nedeni de bu.

Kısa ve uzun Türkiye tarihi, bir şeyler yapmak isteyenlerin önlerinin kesildiği tarihtir... Selçuk Bayraktar, işte bu tarihi değiştirmek istiyor. İftiraya uğradığı anda da “Yoksa tarih yine tekerrür mü ediyor” diye düşünüyor. Öfkesi biraz da bundan...''

Yorumlar 37 Yorum
Günün Manşetleri