ERDİNÇ ŞAHİN / TÜM YAZILARI
Erdinç Şahin
Erdinç Şahinerdincsahin@nethaber.com
TÜM YAZILARI
"Devleti yaşat ki insan yaşasın" Sağlık sistemi güçlü, insanının devletine inancı tam, halkı sabırlı ve sebatkar olan ülkeler bu krizi atlatırlar !
Kalaşnikof'tan Korona'ya geçiş... Yeni dünya düzeninde temiz, risksiz ve maliyetsiz savaş stili.. Yeni dünya düzeninde, dünyanın tamamını dize getirme tekniği.. Yeni dünya düzeninde, maliyetsiz sınırsız para kazanma şekli..
Çünkü biz, vergilerimizle besliyorduk devleti.! Hükümetler yıllardır üretim yapın, ihracat yapın diye bas bas bağırdı. Her türlü yardımı ve teşviki verdi. Biz ise üretilen malı; yurt dışına satmaktansa, devlete satmayı karlı gördük ! Devlet üret, yurt dışına sat dedi. Biz her şeyi yurt dışından aldık !
Corona Virüsü'nün bilinmeyen yan etkileri! Mesela bu virüs yüzünden kalabalık organizasyonlar, gösteriler hatta her bireysel hareket karantina kurallarından ötürü kontrol altına alınmasına neden oluyor. Her sabah işe giderken, markete girerken, işten gelirken, bazen de evin kapısından çıkarken bile her bireyi denetim altına sokuyor.
Nato kafa, Nato mermer NATO varsa Orta Doğu'da zulüm olmaz. Zira yanı başında NATO askerleri vardır. İyi ki NATO var ve biz de iyi ki NATO ülkesiyiz..
Nedir bu Erdoğan'daki Ümmet takıntısı? "Devleti yaşat ki insan yaşasın!" Ya da "Ümmeti yaşat ki Devlet yaşasın!"
Çin'in "Cin"liği!.. Bu virüsün ortaya çıktığı Çin, tarih boyunca hep ilginçlikler ülkesi olmuştur.