GÜNDEM

Elazığ Belediyesi'nden duygulandıran yardım kampanyası!

Koronavirüs sürecinde uzaktan eğitime katılmakta zorluk yaşayan öğrenciler için Elazığ Belediyesi yardım kampanyası başlattı.

Koronavirüs nedeniyle eğitim ve öğretimin uzaktan devam etmesiyle birlikte çok sayıda öğrenci internete erişim problemi yaşıyor.

Tablet yada bilgisayarları olmadığı için uzaktan eğitim derslerine katılamayan öğrencilerin sayısı bir hayli fazla olurken Elazığ Belediyesi konuyla ilgili harekete geçti. "GÖNÜLDEN EĞİTİME DEĞER VERİN" Tablet alacak maddi durumu olmayan öğrencileri tabletle yani dolaylı olarak eğitimle buluşturmak isteyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğuları yardım seferberliği başlattı.

“Gönülden Eğitime Değer Verin, Bir Gönüle de Siz Girin” sloganıyla yola çıkan Başkan Şerifoğulları tablet ihtiyacı olan öğrencilere tablet alınması için yardım kampanyası başattı.

Kampanya kapsamında “Gönülden Eğitim” banka hesabına bağışta bulunulabilecek ve toplanılan bağışlarla ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet alınacak. Projeyle ilgili Elazığ Belediyesi tarafından bir de klip hazırlandı. İzleyenleri duygulandıran klipte Başkan Şerifoğulları da rol aldı.