GÜNDEM

Fahrettin Altun'un evinin dikizlenmesi talimatını Kaftancıoğlu'na hangi parti verdi?

Gazeteci yazar Süleyman Özışık ile Sadık Albayrak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evinin fotoğraflarını çeken CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'a verilen talimat konusunu masaya yatırdı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 'Üsküdar İlçe Başkanımızı parti görevlendirdi' açıklamasının Kemal Kılıçtaroğlu tarafından yalanlanması üzerine akıllara şu soru geldi. ''O zaman Fahrettin Altun'un evinin dikizlenmesi talimatını Kaftancıoğlu'na hangi parti verdi?'' 

Gazeteci yazar Süleyman Özışık Sadık Albayrak’la yaptığı Youtube yayınında konuyu masaya yatırdı. Süleyman Özışık, Sadık Albayrak'a ''Hangisini genel başkan gibi konuşurken yada hareket ederken görüyorsun? diye sordu..

Sadık Albayrak yaptığı açıklamada; ''Genel Başkanları dedi ki hayır bizim öyle bir talimatımız yok arkadaş ordan geçerken merak etmiş kafasını çevirmiş. Ben öyle algıladım herkes öyle gördü. Komik olan şu il başkanı açıklamayı daha önceden yapıyor. Genel Başkan bu açıklamayı yapmadan önce onun açıklamasına bakabilecek bilgi ağına sahip. Oda diyor ki hayır gitmiştir partisinin talimatı ile gitmiştir. Daha büyük sıkıntı şimdi çıktı. Genel başkanın başkanlık yaptığı parti göndermemişse o zaman il başkanı hangi parti adına oraya ilçe başkanını gönderiyor? Demek ki başka bir parti daha var'' dedi..