GÜNDEM

Sokağa çıkma yasağına uymayana ne kadar ceza kesiliyor?

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili tedbirler kapsamında 30 büyükşehir ile Zonguldak il merkezinde bu geceden itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti. Peki Sokağa çıkana ne kadar para cezası kesiliyor?

İçişleri Bakanlığı, 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta cuma gecesi saat 00:00'dan başlayarak pazar günü saat 24:00'a kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Peki sokağa çıkma yasağının cezası ne kadar? Sokağa çıkanlara cezayı kim kesiyor?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ CEZASI 3 BİN 150 TL
Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor. Büyükşehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak ilinde bulunan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı 19 Nisan 24:00'a kadar devam edecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ KAPSAMI
Son dakika haberine göre büyükşehir statüsündeki 30 şehir ile (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklandı.

Yorumlar
Günün Manşetleri