GÜNDEM

Süleyman Özışık yazdı! Yandaş olmak mı onursuz olmak mı?

Türkiye Gazetesi yazarı ve Net Haber Genel Müdürü Süleyman Özışık gündeme dair çapıcı bir yazı kaleme aldı..

Düne kadar ne diyordu abidik gubidik tayfası? “Türkiye S-400'leri alamaz, alsa da getiremez, getirse de kuramaz" diyordu.
Doğru mu?
Doğru...
Peki ne oldu? 
Türkiye alınamaz denileni aldı, getirilemez denileni getirdi, kurulamaz denileni kurdu. Bu gelişmeleri yutkuna yutkuna izleyen tayfa bu kez ne dedi?
"Yahu üç tane boru dikmeynen bu iş olmaz. Türkiye bunları asla kullanamaz. Kullanamayacağımız şeye 2 buçuk milyar para ödedik" dedi mi?
Dedi...
Peki sonra ne oldu?
Türkiye kurduğu boruları(!) test etmeye başladı. Hem de bu tayfaya inat yüzlerce açıdan görüntüsünü çekerek sosyal medyaya servis etti.
Hem bu tayfaya "Bunlar size gelsin" dedi, hem de cümle âleme "Türkiye'nin hava savunma sistemi artık çok daha güçlü" mesajı verdi.
Peki siz kimseden bir özür mesajı gibi bir şey duydunuz mu?
"Ya vallahi biz yanılmışız arkadaş. Bu iktidar yapılamaz denilen ne varsa hepsi yaptı. İmkânsız dediklerimizi mümküne çevirdi. Kusura bakılmasın, yanıldık ve sizi de yanılttık" dediklerin falan?
Duymadınız.
Duyar mısınız? 
Boşuna beklemeyin derim. Çünkü bunlar yandaş ve yalaka medya değil! Bunlar dürüst medya.
Dürüstlükleri de Erdoğan düşmanlığından geliyor.
Sahi bunlar SİHA'lar için de bir şeyler diyorlardı değil mi? Ekranda ağzını yavşak yavşak yayıp alay ediyorlardı. "İktidar, dandik drone'lar sayesinde damadına trilyonları aktarıyor" diyorlardı.
Hatta içlerinden bir andaval çıkıp, "Bu drone'lar BİM'de 200-300 liraya satılıyor. Ama iktidar bunlara milyonlar veriyor" bile dedi.
Dedi yani siz de şahitsiniz.
Peki o drone dedikleri devrin ebabilleri ne yaptı? Suriye'deki sınır hattında bulunan teröristlerin tamamını temizledi. Yetmedi Irak'taki PKK'lıları temizledi. O da yetmedi, Libya'daki darbecilerin anasını ağlattı.
Hatta bu da yetmedi.
Şimdi de Azerbaycan adına Ermenistan'ı işgal ettikleri Dağlık Karabağ bölgesinden çıkartıyor bu SİHA'lar. Dünya SİHA'ların dehşete düşüren nokta atışlarını ekran başında dehşetle izliyor.
Peki siz bizimkilerden bu konuda herhangi bir kelam duydunuz mu? Yani ne bileyim "SİHA'lar gerçekten çok güçlü silahlarmış. Türkiye'nin gücüne güç katan bu silahları yapanları takdir ediyoruz" gibi bir söz ettiklerine şahit oldunuz mu?
Olmadınız.
Yine boşuna beklemeyin çünkü bunlar bu konuda da tek kelam etmeyecek. Çünkü yandaş ve yalaka değiller!
Bi de şey vardı tabii...
Türkiye Doğu Akdeniz'den kaçacaktı. Kaçmasa bile doğalgaz falan bulamayacaktı. Bunlar milleti kandırmak için köpürtülen yalanlardı. 
Peki sonra?
Türkiye 320 milyar metreküp doğalgazı buldu mu?
Buldu.
Üstüne bir rezerv daha bulup bu miktarı 405 milyar metreküpe çıkardı mı?
Çıkardı. 
Peki siz bunların bugüne kadar bu konuda bir düzeltme, bir özür yazısı yazdığını veya konuştuğunu gördünüz mü? 
Görmediniz, göremeyeceksiniz.
Çünkü dedim ya bunlar yandaş ve yalaka takımı değil.
Demek ki neymiş?
Doğruları konuşunca senin adını yandaş ve yalakaya çıkarıyorlarmış. Şerefsizlik yapınca, ülkene düşman kesilince, iktidara iftiralar atınca da dürüst ve tarafsız gazeteci oluyormuşsun!..
Evet, ben bu noktada bunların bahsini ettiği yandaşlığı yapıyorum ve bundan da onur duyuyorum. Çünkü devletinden yana milletinden yana yandaş olmak, onursuz ve şerefsiz olmaktan milyon kat daha iyidir...

Yorumlar 3 Yorum