GÜNDEM

Türkiye'nin konuştuğu tartıcı çocuk bulundu! Haluk Levent’ten tartıcı çocuğa yardım

Türkiye, Şanlıurfa Siverek’te tartıcılık yaparak ailesinin geçimine katkı sağlayan küçük çocuğun 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kararını öğrenme anını konuşuyor. Çocuğun duygulandıran görüntüleri sonrası Haluk Levent harekete geçti ve güzel haberi sosyal medyadan duyurdu..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korona mücadelesi kapsamında 20 yaşından küçüklerin sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini açıklamasının ardından sıkı denetim başladı. Denetimler sırasında Şanlıurfa Siverek’te tartıcılık yaparak ailesinin geçimine katkı sağlayan küçük çocuk kararı öğrendi.

Çocuğu durduran kişi "Ne yapıyorsun dışarıda 20 yaş altına yasak" deyince çocuk "Tartıcılık yapıyorum ağabey" cevabını verdi..

KARARI ÖĞRENDİ EVİNE DÖNDÜ

Kararı öğrenen ve 'Eve git' denilen küçük çocuğun o anları ise duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu. Tartıcılık yapan küçük çocuk sokağa çıkmanın yasak olduğunu öğrenmesinin ardından evinin yolunu tuttu. 

HALUK LEVENT YARDIM ELİ UZATTI

Görüntülerden sonra Haluk Levent harekete geçti ve çocuğu bulduğunu açıkladı. Yaptığı paylaşımda "Çocuğumuza ulaştık. Baba tarım işçisi. 3 çocuğu okuyor. Diğerleri ve kendisi işsiz. Çocuklarına bir hayırsever aracılığı ile burs bağladık. Baba ile iletişimdeyiz merak etmeyin. Siverek Kaymakamlığına da teşekkür ediyoruz. Onlar da şu an evdeler yardım da bulunacaklar" açıklamasını yaparak yüreklere su serpti.