SİYASET

CHP'nin kaçak tadilat yapılan binası mühürlendi

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın kiraladığı binada izin alınmadan kaçak şekilde tadilat yapmasına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 'dur' dedi.

"Kaçak yapılaşmayla mücadele ediyorum" diyerek evlerin gizlice fotoğrafını çektiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu "kaçak tadilat" yaptığı ortaya çıktı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın satın aldığı yeni binasında imar yönetmeliğine aykırı biçimde tadilat yapmaya çalıştığı, yapılan şikayet sonrası işlem başlatıldığı öğrenildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın izinsiz yapılaşma ile ilgili 'mühürleme kararı' çıkarttığı bildirildi.

İSTANBUL ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü; CHP İstanbul İl Başkanlığı'na ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada; "Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı gerekçesiyle bina mühürlenmiştir" denildi.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün açıklaması şöyle:

"İstanbul'un Sarıyer İlçesi Ayazağa Mahallesi'nde 7752 ada 2 no'lu parselde yer alan ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı mülkiyetindeki yapının bazı bölümlerinde ofis olarak kullanmak amacıyla ruhsatsız tadilat ve tamirat yapıldığına yönelik site yönetimince şikayette bulunulmuştur.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince şikayete konu binada 3194 sayılı İmar Kanununun ilgili maddesi gereğince denetim yapılmıştır. Denetim sonucunda ilgili kurumlardan onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı gerekçesiyle bina mühürlenmiştir.

Şikayete konu basit tamir tadil kapsamını aşan ve projeye aykırı kısımların projesine uygun hale getirilmesi ya da ilgili mevzuata uygun şekilde tadilat projeleri düzenlenmesi halinde İmar Kanunu kapsamında mühürleme tutanağına ilişkin gerekli işlemler Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce gerçekleştirilecektir."

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri