YAZARLAR

Kızılay'a yapılan haksızlık...

Kızılay Başkanı Sayın Kerem Kınık, Elâzığ depreminin ilk saatlerinde bir yardım kampanyası çağrısında bulundu diye hedef haline geldi.

Süleyman Özışık
Süleyman Özışıksuleymanozi@nethaber.com

Kızılay Başkanı Sayın Kerem Kınık, Elâzığ depreminin ilk saatlerinde bir yardım kampanyası çağrısında bulundu diye hedef haline geldi. Twitter denen çukurda debelenen bazı trol hesaplar, "Millet can derdindeyken bunlar para peşinde" diyerek anında saldırıya geçti. 

İş bununla kalır derken bazı gazeteciler ve yazarlar da Kızılay'ı neredeyse yıkma amacı güden saldırılara başladı. İki gündür Kızılay’a ve başındaki Kerem Kınık'a söylenmeyen laf, atılmayan iftira kalmadı.

Öncelikle şunu söyleyeyim.

Kızılay Başkanı'nın depremin ilk anında yardım çağrısında bulunması bana garip gelmedi. Gelmedi çünkü biz yardımlaşma işini başımıza bir felaket geldikten sonra hatırlıyoruz.

Kızılay sadece bu felaket anlarında yardım toplayabildiği için Kerem Kınık'ın yaptığı çağrı bence çok normal ve yerinde...

Elâzığ depreminin olduğu dakikalarda binlerce insan "Ne yapabiliriz, nasıl yardım yapabiliriz" diye adres ararken Kızılay'ın bu insanlara yol göstermesinden daha doğal bir şey olamaz...

"Kızılay'ı bir vuruşta nasıl indiririz" düşüncesinde olan arkadaşlara da bir tavsiyem var. 

Bu kurum bizim, hepimizin.

Adı üstünde "Türk Kızılay"ı.

AK Parti Kızılay'ı değil.

Bu kurum Türkiye'nin ve dahi dünyanın dört bir yanında müşkül duruma düşen insanların yardım çığlıklarına koşan bir kurum...

Büyük İstanbul depreminin gelmek üzere olduğunu konuşup duruyoruz. Yarın biz de bu kuruma muhtaç hale geleceğiz. 

Kerem Kınık Beyefendi ile hayatım boyunca bir araya gelmedim, konuşmadım. Ama bugün sizlerin diri diri gömmeye çalıştığı bu adamın bende büyük hatırı var. Çünkü bu adam bundan iki yıl önce Kızılay'da yaşanan vurgunları ortaya çıkararak kurumu aylık 300 milyon liralık zarardan kurtaran adamdır. 

Yani kul hakkına, yetim hakkına önem veren biridir. 

İstirham ediyorum.

Kızılay'ı yaptığı hatalardan dolayı eleştirelim ama hepimizin ortak değeri olan bu kurumu saçma sapan meseleler üzerinden yıkmaya çalışmayalım.

Yorumlar 28 Yorum