YAZARLAR

Kılıçdaroğlu'nun asıl hedefi Selçuk Bayraktar!

CHP lideri uzun zamandır bıkmadan, usanmadan, inat ve ısrarla Türkiye'nin tank palet fabrikasını Katar'a sattığını iddia ediyor. 

Süleyman Özışık
Süleyman Özışıksuleymanozi@nethaber.com

CHP lideri uzun zamandır bıkmadan, usanmadan, inat ve ısrarla Türkiye'nin tank palet fabrikasını Katar'a sattığını iddia ediyor. 

Cumhurbaşkanı yalanlamaktan bıktı ama Kılıçdaroğlu yalan söylemekten bıkmadı. Tıpkı "Saray'ın klozetleri altından yapılmış" yalanını söylemeye devam ettiği gibi...

Anlaşılan bu konuda Hitler'in propaganda bakanı Goebbels'i örnek almış.

Meraklıları için Goebbels'in nasıl bir propaganda yürüttüğünü birkaç cümlede özetleyeyim.

"Yalan söyleyin, mutlaka inanan çıkacaktır. Olmazsa, yalana devam edin” diyen Goebbels, cümlenin devamını şöyle getirir: “Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız, insanlar ona o kadar fazla inanırlar”
 
Kılıçdaroğlu da yalanına inananların arttığını gördükçe, yalan söylemeye devam ediyor. 

Doğrusunu isterseniz ben epey zamandır bu yalanın hangi amaç ve hangi niyetle söylendiğini merak ediyor, "Bunun altından bir şey çıkacak ama ne?" diye sormadan edemiyordum.

CHP lideri önceki gün ağzından baklayı çıkardı. CHP Meclis Grup Toplantısı’nda sadece akıldan yoksun olanların söyleyebileceği ve sadece aptalların inanabileceği bir iddiada bulundu.

"Tank Palet fabrikasının değeri 20 milyar dolar. Bunu da Katar'a ve Erdoğan'ın akrabalarına verdiler. Erdoğan ailesi Türk savunma sanayisini ele geçirmek istiyor. Bunu satmadılar ben de biliyorum. İhalesiz 25 yıllığına Ethem Sancak'ın BMC'sine veriyorlar. Asıl ele geçiren Erdoğan ailesidir" dedi.

Dedim ya...

Sadece aptalların inanabileceği bu yalan muhalif medyada büyük karşılık buldu. Enerjisini Erdoğan nefretinden alan kimi gazete ve internet siteleri bu sözler büyük bir habermiş gibi üzerine atladı. 

"Yok canım, daha neler. Bu yalana aptallar bile inanmaz" dediğinizi biliyorum ama yanılıyorsunuz.

İnananlar çıkmaya başladı ve daha çok kişi zaman içinde bu yalana inanmaya başlayacak. 

Tıpkı daha önceki yalanlara inandıkları gibi...

Hatırlatırım.

Aynı CHP daha önce de "DEAŞ'ı AK Parti kurdu" dedi ve bugün halkın geniş bir bölümü bu yalana iman ediyor. 

Aynı CHP, "Erdoğan Avrasya ve Marmaray'ı yaptı çünkü o bölgede 40 tır altın vardı. Erdoğan o altınları çıkartıp Amarikaya'ya götürdü" yalanını uydurdu ve şu anda Erdoğan'ın Amerika'da ciddi bir mal varlığı olduğuna inanan asalak bir kesim var.

Bu yalana da inanacaklar...

Ama şimdiden söyleyeyim.

"Erdoğan ailesi Türk savunma sanayisini ele geçirmek istiyor. İhalesiz 25 yıllığına Ethem Sancak'ın BMC'sine veriyorlar. Asıl ele geçiren Erdoğan ailesidir" yalanı burada kalmayacak.

Göreceksiniz, bu mesele bir süre demlendikten sonra sıra Selçuk Bayrak'a getirilecek.

Uzun zamandır Selçuk Bayraktar'ı hedef göstermek için yöntem arayan CHP bu yalanla birlikte Bayraktar'a ulaşmanın yolunu da açmış bulunuyor. Türkiye'ye silahlı ve silahsız hava araçları konusunda çağ atlatan Bayraktar, nice zamandır Sezgin Tanrıkulu başta olmak üzere bazı CHP'lilerin hedefindeydi.

İha, Siha ve diğer bazı teknik ekipmanların yurt dışına satışına da başlanmıştı. Tahminim odur ki bu alanda hizmetin durdurulması için kara propaganda başlatılacak ve bu araçların siparişini veren ülkelere, "Bu araçları alarak diktatör Erdoğan'a para kazandırıyorsunuz" denilecek.

Şimdiden önüne geçilmemesi durumunda yarın bu yalanla başa çıkmamız imkânsız hale gelecek. 

Ben şimdiden uyarayım da gerisi önlem alması gerekenlere kalsın!

 

Yorumlar 45 Yorum