MUHAMMET AFFAN POLAT / TÜM YAZILARI
Muhammet Affan Polat
Muhammet Affan Polatmuhammetaffan@nethaber.com
TÜM YAZILARI
Son üç ayda yükseldikçe yükselenler ve alçaldıkça alçalanlar Koronavirüs karantinası döneminde yaşanan gelişmeler nihayetinde bazı isimler halkın gözünde kat kat yükselirken, bazıları ise gözden düşmekle kalmadı, adeta yere çakıldılar.
Muhalefetin üç ittifaklı 2023 planı Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun son günlerde tekrar popüler olma çabaları, aslında ilerleyen dönemde nasıl bir politika izleyeceklerini gözler önüne seriyor. Benim düşüncem o ki 2023 seçimlerine iki ittifak değil üç ittifak katılacak...
İYİ Parti'ye sormam gereken sorular var İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu'nu her gördüğümde, deniz kenarında Mecnun'la sohbet ederken dilini dışarı çıkarıp 'Hadi hadi, inandım tamam...' diyen İsmail Abi gibi hissediyorum...
İYİ Parti-HDP Aşk-ı Memnu'sunun Beşir'i... Üç seferdir milletten sır gibi sakladıkları yalancı mumlar, yine birbirleri tarafından birer birer söndürülüyor. Peki HDP’nin her itirafından sonra İYİ Parti ne yapıyor, hiç takip ettiniz mi?
Ne var yani yürüttüysem, Atatürk de yürütmüştü... Çıkan haberleri gördünüz hepiniz. Tekrar anlatmaya gerek yok. Belli ki asrın yazarımız Mustafa Kemal'in kitabını binlerce liraya itiklemekle kalmamış aynı zamanda Gazi Paşa'nın 'yürütme' tekniklerini de vakit kaybetmeden uygulamaya koymuş.
FETÖ'nün ruhu, geldiysen haber ver... Tık! Tık! Tık! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı gayrı meşru yollarla makamından indirmeyi aklından geçirenler şunu iyi bellesinler ki eğer bir kez daha darbe yapmaya kalkışırlarsa bu millet, yargı üyelerinin yükünü hafifletmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır.
Hasta adam... Bize 'hasta adam' diyenlerin, bellerini bir türlü doğrultamadığını ve bir dönem 'hasta adam' diyerek aşağıladıkları dünyanın son adil hükümdarlığının varislerinden nasıl yardım talep ettiklerini görüyorsunuz değil mi?