KAZIM KÖSE / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Fıkra bu ya, Ayşegül Arslan ve Mehmet Durakoğlu... Size bir soru soracağım, "bir kadına bunak demek suç mu ?" " Hayır değil, o aynı zamanda tıbbi bir deyim." "Ama bana diyorlar." " Haa... o zaman suç tabii."
Mesut Özil‘e baktıklarında Osmanlı'yı görüyorlar Mesut Özil‘e her baktıklarında genetik hafızaları Türkler'i, Müslümanları ve Osmanlıyı hatırlatıyordu da ondan. Çünkü onlar Mesut Özil‘e her baktıklarında Türkler' den 2000 yıldır yedikleri şamarlar kafalarına kafalarına bir kez daha, bir kez daha patlıyordu da ondan.
Sen nereden bileceksin Cavit Çağlar... Özel uçağını terörist başının memlekete getirilmesi için devletine tahsis eden siyasetçi - iş insanı PKK’nın partisi HDP‘nin parlatılmasına müsaade eder mi?
Amerikan rüyasının karizması çizildi Demokrasiyle gelmiş bir Amerikan Başkanı, ben demokrasiyle gitmem, giyip yönlendirdiği halk kitlesi ile ABD’de devlet felsefesinin kalbi senato binasını tarumar ettirdi. "ABD’deki tüm tarafları itidal ve sağduyuya  davet ediyoruz."
Noel babaları görevlerini dağıtmış. Başka söylemle gezi olaylarının tadı Erdoğan düşmanlarının damağında kalmış. Öyle ya, demokrasiyle devirmeye güçleri yok. Darbeyle götürmeye cesaretleri kalmamış. Ellerindeki tek umut bağladıkları olay gezi kalkışması. Az kalsın unutuyordum... Sözüm kaos çıkartıp Erdoğan'ı devirmek isteyenlere, aldığım bilgilere göre 15 Temmuz‘un tadı da demokrasi ve Erdoğan dostlarının damağında kalmış.
Savcı Sayan seçilmiş Belediye Başkanı ve Kürt değil mi? Sizlerin derdi demokrasi değil. Çünkü sizlerin derdi Kürtler değil. Çünkü sizlerin derdi dürüstlük değil. Sizin derdiniz Erdoğan düşmanlığı. Sizin derdiniz Ak Parti düşmanlığı. Bu hesap Erdoğan’dan döner, gün gelir 2023’te, milletten döner.
Vurun Cengiz Holding'e... Cengiz Holding bir Anadolu başarı hikayesi iken.... Cumhuriyet tarihi boyunca, hatta kökenleri daha öncelere dayanan bir çok aile, ülkenin iliğini kemiğini sömürmüşken onlara laf yok fakat Cengiz Holding en ağır eleştirilere, en ağır hakaretlere maruz kalıyor.