KAZIM KÖSE / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Taraflar, taraftarlar ve satılmışlar Satılmışlar... Evet, kelimenin tam anlamıyla satılmıştırlar. Vatan, o neymiş. Millet o da kimmiş. Onur, gurur hak getire. Sıkıştıklarında kaçıp yurt dışına gitmesini biliyorlar.
Tekalif-i korona-i milliye Sakarya Meydan Muharebesi öncesi Mustafa Kemal başkomutanlık yetkisi ne dayanarak devlet millet işbirliğini hedefleyen on maddelik günümüzde de sayın Erdoğan tarafından atıfta bulunulan "Tekalif-i Milliye" emirlerini çıkarttı.
Biz Türkler neden evde duramıyoruz Her yaş her hayat güzeldir. Yalnızca birkaç haftalık özgürlüğünüzden feragat etmemeniz belki de yaşayacağınız onlarca yıldan vazgeçmenize yol açacak. Buna değer mi? Daha kötüsü virüsü taşıyıp yakınlarınızın hayatını kaybetmesine sebep olacaksınız. Özgürlüğünüzden kısa süreli vazgeçmeme uğruna en sevdiğinizin hayatını kaybetmesinin nedeni olmanıza değer mi?
Neden üzerinize aldınız ki? Türk Başkanı sihirli lambanın cinine sormuş, cin efendi söyle bakalım, benim ülkemin muhalefeti ne zaman işini doğru yapacak? Cin, ellerini dizlerine vurarak, "eyvah! buna benim ömrüm yetmez" diyerek haykırmış.
Koronavirüs ruh sağlığını da etkiler Çok iyi bir doktor olsanız dahi hatta mucize doktor olsanız bile asla sizinle ilgili dizi film çekilmesini beklemeyin. İşin özeti, fizik, kimya, biyoloji için matematik neyse sosyal bilimler için iletişim de odur.
Yine ayıp ettin Yılmaz Özdil Öyle ya kopyala yapıştır kitabınızı 2500 TL’ye satabildiğinize göre şöhrete ihtiyacınız yok. Cahil diyeceğim, şüphe duymama rağmen en azından cahil de olmamanız gerekir. Fakat gel gör ki analarımızdan babalarımıza, dedelerimizden ninelerimize, büyüklerimize söyledikleriniz de ortada
Fahrettin Koca'nın sözüyle tek tek hep birlikte Değerli büyüklerimiz, cesaretinizden kimsenin şüphesi yok, belki de biraz da evde sıkılıyorsunuz ama toplumu göz bebeklerinden mahrum etmeyin çünkü sizler Türk toplumunun gözbebeklerisiniz.